Motocross Rakšice !!!

Chat Board

Celkové počítadlo

Odkazy

Motorkáři.cz - motocyklový portál Motoserver iDragons.cz

Ikonky

Metzeler Laser Carbone Lorraine Nolan Tamoto Magnum tarozzi Splitfire Lucas Harris Continental NG brake disc Titax Pirelli Michelin Morse Woesner Wiseco DC Motul GPT CRC Emgo dunlop bridgestone Toplite Tenax Motorex NGK JT KN Hiflofiltro FCC DID Castrol Vesrah Wirthfedern avon mra fehling ek allbals bendix goldfren vicma jmt ČZ Athena

Motocross

Motocross jsou motocyklové závody provozované na speciálních motocyklech konané na speciálním terénním okruhu v němž se vyskytují přírodní i umělé překážky. (Motocross se jezdí pouze venku, nikoli v halách). Dráhu na Motocross poznáte asi tak, že je docela dlouhá, široká a udělaná na volném prostranství, nebo někde v lese...
 

Jsou tam hodně velké lavice a skáče se cca 10 - 50 metrů do dálky, ale existují také profesionální tratě, kde jsou lavice udělány z nějakého kopce a jezdci skáčou cca 50 - 80 metrů do dálky.
 

Skoky jsou velké, ale docela daleko od sebem oproti třeba Supercrossu, kde je umístěných 5 - 10 skoků za sebou, a záleží už jen na jezdci, jestli to skočí po 2, nebo 5 atd... Délka motocrossového okruhu je v průměru 1500-2000 metrů, a závody se jezdí na časový limit (podle typu závodu 20 - 30 minut plus dvě kola). Jezdec musí absolvovat stanovenou trať v co nejkratším čase. Za umístění v jednotlivých jízdách dostane prvních dvacet jezdců body.

Jednotlivé závody jsou vypisovány v objemových třídách 65, 85, 125, 250 a open. Součet umístění jednotlivých jezdců může být použit i pro vyhlášení závodu družstev. Motocross má seriálový charakter a mistrovský titul získává jezdec který dosáhl nejvíce bodů.

Zde jsou nějaké foteky z motokrosových závodů (převážně z Mistrovství Světa)
Fotky z Motokrosu v Kroměříži (16. 09. 2007)