Motocross Rakšice !!!

Chat Board

Celkové počítadlo

Odkazy

Motorkáři.cz - motocyklový portál Motoserver iDragons.cz

Ikonky

Metzeler Laser Carbone Lorraine Nolan Tamoto Magnum tarozzi Splitfire Lucas Harris Continental NG brake disc Titax Pirelli Michelin Morse Woesner Wiseco DC Motul GPT CRC Emgo dunlop bridgestone Toplite Tenax Motorex NGK JT KN Hiflofiltro FCC DID Castrol Vesrah Wirthfedern avon mra fehling ek allbals bendix goldfren vicma jmt ČZ Athena

Freestyle Motocross


Tento seriálový závod se jezdí ve více než 10 zemích na 2 kontinentech a v roce 2007 se bude poprvé konat v České Republice. Freestyle Motocross (často také značovaný jako FMX nebo Moto-X) je druh motokrosového sportu. Nejde přitom o rychlost závodění, ale o akrobatické dovednosti závodníka ve vzduchu.

 

Závodníci předvádějí nebezpečné kaskadérské kousky při skocích ve výšce 15 až 30 metrů. Brian Deegan jako první na světě předvedl se svou motorkou ve vzduchu obrat o 360 stupňů - tomuto triku se následně začalo říkat "Mulisha Twist". První na světě kdo skočil double backflip (dvojté salto ve vzduchu) byl Travis Pastrana, ten skáče ovšem i další zajímavé triky jako třeba Super Flip, Superman Flip atd.
Mezi české jezdce Freestyle Motocrossu patří: Petr Kuchař, Libor Podmol, Martin Kořeň, Zdeněk Fusek, Petr Bartoš, Adam Stašek, Míla Rožec,...

A mezi cizí jezdce patří: Travis Pastrana, Nate Adams, Matt Rebeaud, Jim McNeil, Andre Villa, Rémy Bizouard, Ronnie Renner, Calton Facciotti, český jezdec jezdící za USA (Jiří Dostál), Daniel Siegl, Florent Richier, Ailo Gaup, Adam Jones, Remi Bizouard a mnoho dalších skvělých jezdců.


Zde máte na ukázku několik zajímavých ale velice nebezpečných triků...

Seat Grab One Hand Indian Air


Kiss of Death


Seat Grab body varial 360


Backflip Nack


Bar Hop


Nac Nac


Coffin


Candy Bar


Hart attack


suicide whip


super can


Lazy Boy


Superman Double Grab


Cliffhanger


seat grab one hand indyan


no bike landing


Tsunami


Hust can

Motogladiátor je člověk bez strachu, divoký, nespoutaný, který na motorce popírá fyzikální zákony. Při jeho vystoupení tuhne krev v žilách. Nebojuje s ostatními, ale lítá pro slávu a pobavení publika. Diváky zdraví po svém, ale vždy za zvuku svého stroje. Jen ti nejlepší z nejlepších se představí na každoročních hrách v Sazka Aréně.

Video záběry z Freestyle Motocrossu (triky + crash)


Na závěr několik fotek z Freestyle Motocrossu